| Katyk3229 a întrebat:

Bună TPU!
Cum sa-mi conving părinții să-mi ia un cățeluș? Mi-au spus că dacă le dovedesc ca pot avea grijă de el imi iau, ei sunt foarte dificili de convins va rog mult ținînd cont ca
*trăiesc la curte.
*vreau Golden Retriever
Mă puteti ajuta va rog?
DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RavenNymph a răspuns:

Încearcă să fii mai responsabil și cu sarcinile pe care le ai. Ajută-ți mai mult părinții, fă toate lucrurile la timp și corect. Poți, de asemenea, să îți rogi un prieten, un vecin, o ruda etc. să îți dea cățelul lor pentru o săptămână pentru ca părinții tăi să vadă cum ai grijă de el.

2 răspunsuri:
| kevin9 a răspuns:

Intreaba-i tu pe ei: Cum pot sa va dovedesc daca nu am unul? tongue

| MiraculousDelia a răspuns:

Un catel este un animal greu de intretinut. Dacă poți să demonstrezi părinților tăi ca nu ei o sa fie cei care vor avea grija de el, sigur o sa-ti ia. Dacă nu, iti recomand un animal mai usor de întreținut: un porcusor de guineea sau un hamster