| Hezhex a întrebat:

Buna TPU, cum sa nu imi fie frica de minge? Joc handball si sunt la poarta dar de fiecare data sunt lovit in fata si ma feresc câteodată de minge sa nu fiu lovit, aveti solutii sa nu ma tem sau ceva practica?

Răspuns Câştigător
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Exerseaza cu cineva care se va preface ca iti va arunca mingea in fata si care iti va spune tare si raspicat ca nu vei pati nimic, trebuie sa te concentrezi si sa fii tare. E un videoclip pe Youtube cu un copil care se fereste de sensei si acesta il ajuta sa-si infrice teama.
https://www.youtube.com/watch?v=kDnCnxCOPHA
Te va ajuta daca vei pune in practica.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Imbunatateste/ti reflexele sau nu.

| 1997onur a răspuns:

Te vei obișnui dacă nu trebuie sate obișnuiești.