| hamham_1461 a întrebat:

Cum va-ti simti daca voi ati afla de la bunici vostri ca pisoiul vostru mult iubit ar fi murit de cand era mic!? Dar ati afla adevarul mult mai tarziu cand ajunge matur tot de la bunici vostri ati afla ca este la cineva la o ruda sau un prieten, voi ce ati face? Eu chiar nu stiu! M-am gandit bine uitati!
1)Sa il iau si sa-l readuc inapoi.
2)Sa il vizitez mereu.
3)Sa il las acolo.
4)Sa il ingrijesc si de acolo unde este.
5)Sa il uit!
Mentionez ca imi este foarte dor de el am avut chiar si cateva vise cu el este un pisoi(motanel), cu blanita de culoare alba dar si cu cateva pete negre pe el eu l-am numit Peticel din cauza ca are blanita alb negru.Mai mentionez si ca l-am gasit vara aceasta la bunici era zi dar ploua foarte tare el era micut si slab inconjurat de caini mari.Nu imi pot lua altul pentru ca nu sunt o fire care uita repede nu nu pot sa il uit pentru ca eu l-am crescut indiferent de situatie numai eu stiu prin ce am trecut ca sa il fac mare si sa-l pun pe picioare!
A disparut din curte atunci cand un prieten a venit la bunici mei bineinteles prieten de-al lor l-a vazut pe pisoi si el neavand pisoi a vrut sa-l i-a iar bunicii mei au fost de acord!
Vreau sa va mai spun ca le-am zis si le-am atras atentia sa nu il dea deoarece il iubesc mult dar bunicii mei au lasat toata iubirea si vosrbele pe care le-am spus si mi l-a dat fara sa se gandeasca cat voi suferi!
Ei m-au mintit spunandu-mi ca a murit deoarece l-au pierdut sau ca l-a furat cineva din curte!
Si acum voi ce ma sfatuiti sa fac deoarece numai a el imi sta gandul!
Nu vreau raspunsuri de genul:,, faci ce vrei nu ma intereseaza,,;,, i-ati altul,,;,, ce ne spui noua problemele tale,,;, daca bunici tai l-au dat acum ce sa faci uita-l,,.
Nu vreau raspunsuri dintre astea!
Oricum multumesc ca imi veti raspunde si un Craciun Fericit macar voi sa aveti, ca eu nu pot avea!

Răspuns Câştigător
| Morphine21 a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci sa il iei. Nu conteaza ca traieste bine mersi. Daca nu are dragoste degeaba. Cere-l inapoi e dreptul tau. Tu l-ai gasit si l-ai ingrijit. Succes!:*

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Bunicii mei nu ar da pisicuta mea nici matusii mele care a vrut sa il i. Ia zis: Nu ca asta e al Marinei si nu ti-l dau.love struck
Gandeste foarte bine si daca el traieste bine acolo si are de toate si chiar mai multe de cate ai putea tu sa ii oferi ar trebui sa il lasi acolo gandeste ca ii este bine, dar daca este rau intretinut eu zic sa te duci si sa l iei.
Mult succes si Sarbatori fericite!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu e ca şi cum l-ai putea recăpăta sau face orice în acest sens. Înţeleg că te-ai ataşat de el, pentru că până la urmă e normal, dar dacă numai e asta e trebuie să accepţi ideea. Azi o să-ţi stea gândul la el mai mult, mâine mai puţin ca azi şi tot aşa. Asta e. Baftă!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tu nu poti avea un Craciun fericit din cauza unui pisic (care traieste si e bine mersi), inseamna ca nici n-ai probleme si nici nu esti recunoascatoare pentru asta. Sa vezi cum ar fi daca ai fi internata in spital, bolnava sau daca ai fi la munca sau la orfelinat. Atunci si o bucatica de paine uscata ti-ar imbunatati Craciunul. Zau mi-ar fi rusine in locul tau, cand stii ca sunt atatia copii amarati, care mor de foame si de boli, care nu au parinti, sunt batuti, chinuiti, trimis la cersit. Te-ai pus macar o clipa in locul unui astfel de copil? Sau in locul unuia care se trateaza de leucemie si nu stie daca mai traieste pana maine? Sa vezi atunci ce Craciun fericit ai avea.
E frumos sa iubesti animalele, dar nu pana la dezumanizare, nu pana a le pune inaintea semenilor tai.

| Morphine21 a răspuns:

Multumesssc.:*