| Anonima76 a întrebat:

Buna, TPU! De cateva zile, motanul meu (6 luni are) nu mai mananca, dar bea apa regulat, cum o facea inainte. Pana azi, el era vioi, se juca, torcea, statea cu mine, era oarecum ok, se comporta ca inainte, insa nu mananca nimic, nu putea parca. Am fost cu el la veterinar si a zis ca are o durere in gat si ca de-aia nu mananca. I-a facut ieri o injectie si a zis ca daca nu incepe sa isi revina pana azi, ii incepem antibioticul. Nu a mancat bineinteles, asa ca am inceput un antibiotic. Problema care e: de cand a inceput sa ia antibioticul, parca mai rau e. Acum nu mai e vioi deloc, nu mai toarce, doarme continuu, miauna, se vede ca e foarte trist, nu mai spun ca nu mananca (in schimb bea apa ca inainte). Tin sa mentionez ca trebuie si deparazitat intern, a zis veterinarul ca sa merg maine cu el ca il deparaziteaza acolo. Bunica mea a zis ca pisica ei cand trebuie deparazitata la fel face: nu mananca, in rest e totul ok.
Acum care e intrebarea: ati trecut prin asa ceva? Stiti daca se va face bine? Sunt foarte stresata din cauza asta, ma doare inima cand il vad asa si vreau sa stiu daca va fi totul in regula cu el. Dau funda sad

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistită, motanelul tău va fi bine. Trebuie doar să te gândești pozitiv și, dacă asa a fost și la bunica ta înseamna că va fi bine. Stiu că îți pare rău, și mie pisica mea mereu asteptam sa imi facă pisoi, păstram motănelul și când se făcea de câteva luni murea, îl ataca cineva noaptea, sau îl fura cineva,... Acum iar am un motănel de vreo 4 luni și de câteva zile a dispărut nu cred că se va mai întoarce dar nu iti pierde speranța, și chiar dacă moare, gândește-te că la un moment dat toate pisicile mor, chiar și oamenii, nu putem trai veșnic. Dacă moare și îți pare foarte rău i-ați repede un alt motan mic ca să nu mai ai gândul că nu mai ai acel motan(întelegi ce vreau sa spun) Dar te poti informa și pe Google dacă gasesti in legatura cu boala lui, MIE imi e foarte mila de orice pisica si aș face totul ca să fie în viața dar asta este viața, trecătoare și nu o putem schimba. Sănatate!sad

| Anonima76 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa moara fiindca am mai avut o pisica care mi-a murit si nu stiu cum sa mai fac fata altei pierderi... sad. Imi pare rau si pentru tine... sper din tot sufletul ca motanelul tau sa se intoarca! O sa fie bine!