| gardin a întrebat:

deci am gasit un caine vineri mic cam o luna saracul era degerat mai ales codita. Nu are purici, bunica mea a zis ca miroase putin a gaz, toate bune si frumoase, am vazut ca are coada cam decojita, as putea sa trimit pe privat o poza.
Este posibil sa aiba raie? Va rog ajutati-ma mai am doi caini in casa.
La inceput am crezut ca poate e de la frig sau de la gaz. Dar el se musca de ea si s-a inrautatit

Răspuns Apreciat de Editori
| nedeea86 a răspuns:

Este posibil. Tine-l momentan separat de ceilalti doi caini ai tai pana afli ce are sigur. I-ar fi util un guler de protectie, ca sa nu isi mai muste codita. Cel mai bine este sa te duci cu el la veterinar de indata ce poti, neaparat. Si pe langa tratamentul adecvat, fa-i si o deparazitare, pune-i cip si tot ce trebuie. Va stii veterinarul ce trebuie sa faca. Daca ai posibilitatea sa il tii si se intelege cu ceilalti 2 caini ai tai, atunci e super. Daca nu, atunci da-l spre adoptie dupa ce isi mai revine. happy

| gardin explică:

El e foarte rau musca si latra la ei si ei se agita si ii las, lasam sa il vada sa seil miroase de mai multe ori pe zi in perioade scurte, si ei sunt rai dar cred ca o sa se ia de el

| nedeea86 a răspuns:

Daca nu se obisnuiesc, iti recomand sa il dai spre adoptie. Asta dupa ce rezolvi problema cu codita si ii faci deparazitarea, sterilizarea si vaccinarea.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dul la un veterinar, ar putea avea vreo infectie.

| Clyio a răspuns:

Ar putea sa aibă ceva infecție. A avut o rană mica și a prin ceva microbi, dacă nu vrei sa te duci la veterinar du-te la farmacie pentru animale, și arată poza cu coada cățelușului, ei îți vor da o soluție! Bafta, sărbători fericite, și bravo pentru un asa gest frumos!