| TheMusicBoy a întrebat:

Deci in primul rand vreau sa stiu daca aceasta intrebare se potriveste acestei categorii. M-am decis sa ma inscriu in corul scolii. As vrea sa stiu daca merita si cum sa intru? M-am gandit ca daca nu pot sa fiu cantaret la 12 ani pot sa fiu in corul scolii. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ai voce si te primeste, merita. Orice activitate de acest fel este benefica.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca ai voce, de ce nu.
Nu stiu cum se face la voi la scoala, dar la mine cine ar fi vrut sa fie in cor trebuia sa dea o proba, adica sa cante ceva in fata profei de muzica.
Asta te poate ajuta, pentru ca iti antrenezi si dezvolti corzile vocale, numai bine daca vrei sa urmezi ceva in domeniul muzici pe viitorwinking

| TheMusicBoy explică (pentru PrintesaGumitaa):

Pai eu vreau sa devin cantaret