| Anduuu a întrebat:

Eu aveam nevoie de un catel si astazi m-am dus la un magazin iar când m-am intors am gasit un catelus mic mic aproape de strada si m-am gândit ca vor da masinile peste el asa ca l-am luat acasa! Am observat ca are ochii albastrii, oare nu vede? mama mi-a zis ca e mic si ca vede dar inca nu foarte bine...mai trebuie sa creasca! Acest puiuț nu are mama asa ca intrebarile mele sunt:
1. De la ce varsta incep cățelușii sa vada normal? acesta cred ca are vreo 5, 6 saptamani o sa revin cu o poza maine.
2. Ce sa ii dau de mancare? Azi i-am dat putin laptic e bine sa-i dau laptic? Maine vreau sa-i dau putina painica inmuiata in ciorbita... voi ce credeti?
3. I-am facut un țarc intr-o leasa foarte mare in care nu mai avem nimic, i-am pus ca un fel de mini-cușca pe care am avut-o tot pentru un cățel pe care l-am crescut si l-am dus la bunici i-am pus o paturica, bol de mancare si am incercat testul acela sa vad daca aude.am batut din palme deasupra capului sau s-a ridicat si apoi s-a așezat iar! Este jucăuș, imi ia degetul in gura, ce credeti, are sanse sa traiasca? Am incercat sa-l las cu cățelușa mea care iubeste puii dar din pacate i-au murit insa nu l-a acceptat, i-am zis mamei sa-l luam in casa dar n-a vrut. Sper sa-l mai gasesc mâine teafar si voi suna medicul veterinar sa-l vada si sa-i faca vaccin, chiar daca-mi va spune ca e orb eu il pastrez...medicul va veni numai peste cateva zile ca este in vacanta dar pana atunci vreau parerea voastra plzz! Scuze ca am scris un romansad

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Uite aici http://www.ziare.com/......-el-993005
si mergi cu el la un doctor, el poate sa iti recomande ce mancare sa ii dai si ce as faci, daca nu i-au daca nu vede inca bine cred ca ar trebui sa il hranesti cu lapte, nu cred ca mananca inca mancare solida

4 răspunsuri:
| Anduuu explică:

Fafnir, parintii sunt de acord cu el dar si lor le e teama sa nu fie orb.si chiar daca e tot il pastrez.nu l-am salvat sa-l abandonez iarwinkingVreau sa traiasca si sa fie sanatoshappy

| fafnir a răspuns:

Ce ai facut tu e admirabil, dar din pacate inca depinzi de parinti(din ce am inteles eu) si ei nu vor sa il vada... deci, chiar nu stiu. Daca e foarte mic trebuie sa ii dai doar lapte si cred ca trebuie special de la veterinar, nu stiu daca cel de vaca e un substitut bun pentru laptele mamei lui...

| 985436982 a răspuns:

Si eu am gasit odata doi caini mici nou nascuti, si i-am pus intr-o cutie si stiu ca le-am dat lapte praf (pe atunci fratele meu era bebe) cu seringa big grin
Si cand au crescut mari i-am dus la o ferma.

| Anonima22 a răspuns:

O sa inceapa sa vada mai bine pe la 2 luni si eu stiu ca la puiutii mici se da la inceput lapte praf iar mai apoi lapte de vaca iar dupa ce mai creste putin poti sa incepi sa il hranesti normal cu bobite si altele si ar trebui sa incerci sa ii convingi pe parintii tai sa te lase sa il ti in casa pana mai creste sper ca medicul sa iti dea fericita veste ca nu e orb. bafta!