| Maria897 a întrebat:

Bună TPU, eu imi doresc foarte mult să îmi aduc câinele de la bunici din curte inapoi la mine la bloc deoarece mie si mamei ne e foarte dor de ea, doar că e la bunici de 3 ani și când merg acolo o dată pe an stă numai lângă mine și când mă vede sare pe mine.Eu imi imaginez că poate ea tine mai mult la bunica mea decât la mine si nu mă mai consideră stăpâna ei și asta mă întristează, oare așa e?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu poti tine un caine la bloc daca toti locatarii blocului nu accepta.
Stapanul cainelui este bunica ta si de ea asculata, ca tu esti copil si nu esti acolo sa ai grja de catelusa.
Mergeti mai des la bunici si iti trece dorul de catelusa.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

De bucurie și afecțiune face așa.