| OmulCareStieCeFace a întrebat:

Fac fitness si culturism si as vrea sa stiu batonul pronutrition bar iti da energie si are carbohidrati sau iti "umfla" muschi cel de la baru de unde se vand de la sala a spus ca e doar o ciocolata mai sanatoasa.As vrea sa stiu si eu pana la urma ce mananc. Merci anticipat!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Carbohidtrati dau energie organismului prin ardrecu ajutorul oxigenului transportat de sange prin vene in organism, muschi sunt formati din proteine desi proteine formeaza muschi si oxigenul, apa, vitamine, sport etc