| Anonim0030 a întrebat:

Buna TpU.Hamsterul meu nu se lasa mangaiat si nu se da in rotita. Il am de 3 zile si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Jxnxnxbz a răspuns:

Du-l la veterinar, ori cumpara inca unul. Poate se simte singur, iar animalele pot muri de la singuratate.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa il duci inapoi de unde l-ai cumparat si sa ti-l schimbe cu unul bun, acesta este un lenes caruia nu-i place sa alerge.

| Andreeush a răspuns:

Poate îi e urât singur.
Mai cumpără unul pentru a avea companie.

| ℓαυяα a răspuns:

Lasă l o perioada sa se acomodeze, nu va fi prietenos din prima zi happy

| wpAbby a răspuns:

Timpul petrecut acasa la tine e prea putin pentru a se acomoda el.Cred ca sta intr-un colt al custii si doarme.Asa facea si al meu.Am stat cam o saptamana pana cand l am scos din cusca (dar sa mergi in fiecare zi la el sa il vezi macar). Dupa saptamana respectiva il scoteam in fiecare zi din cusca, apoi i-am cumparat o bila pentru a alerga prin casa, sa l vezi ce amuzant era.Cumpara-i o bila de alergat prin casa sa vezi ce o sa se bucure.In cusca este spatiul mic si nu are ce face.E ca si cum tu ai sta inchis/a in baie pentru o zi intreaga fara telefon.Groaznic.Sper sa te ajute sfatul meu,