| Ada78 a întrebat:

Buna TPU.Ieri am luat un hamster (pui) si nu sun sigura daca e mascul sau femela.Eu presupun ca este femela dar nu sunt sigura.Stiti cum pot afla sau imi puteti arata niste poze cu diferentierea genului?

3 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Intoarce hamsterul pe spate si uitate la burtica lui. Daca distanta dintre cele 2 gauri (anus si penis/vagin) este mica(practic una langa alta) atunci este femela, daca distanta este mare (gaura pentru penis fiind aproape in zona buricului), atunci este mascul.

| Adelin1257 a răspuns:

Hei,si eu am hamster dar poti sa vezi:daca e mascul o sa fie foarte nervos la inceput dar dupa o sa se calmeze dar daca e femela o sa fie blanda dar nu o sa te lase sa o atingi

| Ada78 explică (pentru Adelin1257):

Pai din ce mi-ai spus tu dar si KanameKuran este femela.Multumesc pentru ajutor dar as dori saai vad raspunsuri pentru a fi 100℅ sigura.