| Idontcare69 a întrebat:

Ieri mi-am achiziționat doi peruși, dar sunt tare îngrijorată, nu mănâncă deloc, nu beau apa, nu cântă, stau pur si simplu si privesc in jur, nici macar nu au dormit. Ce sa le fac? sad

Răspuns Câştigător
| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Pai daca i-ai luat ieri,iei inca nu s-au obisnuit cu tine.ei mananca, beau apa, doar cand nu esti in camera(asa a facut si al meu), in cateva zile o sa acomodeze, dupa 1 saptamana poti sa le deschizi colivia, ei o sa inceapa mai incolo sa ciripeasca

9 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Cate luni au? Si de unde i ai cumparat? Probabil nu s au acomodat. De cate zile ii ai? Daca in 3 -4 zile o sa fie in aceeasi stare ( vorbeste cu ei sa se acomodeze mai repede) vor muri. Ma gandesc ori nu s au acomodat inca ori sunt bolnavi, si animalele de casa in general cand sunt bolnave nu fac nimic.

| Idontcare69 explică (pentru alex495):

Nu stiu cate luni au, posibil 3-4. I-am cumpărat de la petshop. Nu vreau sa moară, imi sunt dragi si vorbesc cu ei mereu.

| alex495 a răspuns (pentru Idontcare69):

De cat timp ii ai?

| Yasmin875 a răspuns (pentru alex495):

Mai citește o data întrebarea.A spus că ieri i-a achiziționat.

| Idontcare69 explică (pentru alex495):

Ieri după-masă i-am adus acasă big grin

| Yasmin875 a răspuns:

Mai așteaptă puțin. Poate nu s-au obișnuit cu tine.Am avut si eu un peruș. Peste o lună o sa-ti cânte.Ei sunt speriați pentru că nu cunosc locul respectiv.

| Idontcare69 explică (pentru Yasmin875):

Astept,dar nu vreau sa moară de foame.sad

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Nu s-au acondat incawinking