| anonim_4396 a întrebat:

Îmi doresc un câine, pentru companie și în special pentru protecțiedeoarece vedeți și voi ce dubioși întâlnești. Eu fiind un copil dezvoltat pentru vârsta mea arăt mult mai mare și nu mă simt în siguranță pe stradă. Deci, îmi doresc un câine de talie mică, maxim de talia unui beagle. Aș vrea să fie blând cu stăpânul și cei apropiați și mai distant față de necunoscuți, bichonii i-am exclus, deoarece ei sunt prietenoși cu toți. Plus că la primul semn de atac asupra stăpânului, cățelul să devină agresiv față de atacator. Sper că nu sunt niste pretenții de copil răsfățat!

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Eu am doua cateluse de 5 kg fiecare, una e corcitura de peckinez si iubeste pe toata lumea iar cealalta este maidaneza si uraste pe toata lumea.Cand merg cu ele prin parc peckineza se bucura la oricine incearca sa o atinga pe cand maidaneza e in stare sa ii manace pe cei care au indrazneala sa intinda mana spre noi.Sa nu crezi ca talia sau rasa conteaza la un caine, personalizatea si dresajul este ceea ce ii defineste.