| RoseMarie24 a întrebat:

Imi place foarte mult sa scriu si mi-as dori sa scriu o carte in viitor. Imi puteti da cateva sfaturi? Momentan scriu pe blog si pe fanfiction ( in romana, dar, din pacate, nimeni nu prea citeste ). Daca vreti sa cititi, am postat mai jos un link catre blog ( povestirea e si pe fanfiction ). Multumesc!
http://atreidesmaya.blogspot.ro/

Răspuns Câştigător
| RefinedStrings a răspuns:

In primul rand sa scrii totdeauna corect. Nu spun ca nu o faci, dar inainte de a publica o postare, mereu sa o revizualizezi de 2-3 ori. 2, cauta-ti pe facebook printre prieteni, prieteni care au facultate de litere, care par sau sunt interesati de literatura. Gandeste-te la ce AI VREA TU SA CITESTI, si scrie despre asta. Eu personal am blog, si scriu despre lucrurile in care sunt sigur ca se regasesc si altii. Chiar am succes, in ultimul an, am 13500 de vizualizari. Dar nu m-am gandit vreodata sa scriu o carte. Referitor la carte, atunci cand consideri ca ai destula experienta, atunci cand nu vei mai intreba pe altii despre o viitoare carte a ta, si atunci cand vei crede ca vei avea destui cititori, vei scrie o carte. Ai doar incredere!

1 răspuns: