| Kiana a întrebat:

Buna TPU.Imi puteti spune cum sa-mi conving parintii sa-mi ia o pisica.PLZZZ.

Răspuns Câştigător
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Pai in primul rand spune-i asa: Mami, tati va rog frumos luati-mi si mie o pisicuta mica si doar eu o sa am grija de ea. Stiti vorba aceea: Daca ai caine sau orice animal devi mai responsabil si o sa iubesti toate animalele. Sper ca ti-am fost de folos Dinu. Bafta! Iti tin pumni!

8 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Sunt foarte fericita ca te-am putut ajuta. Sunt din Bucuresti. Am 13 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| venusdoom a răspuns:

Incearca sa i convingi parintii tai ca esti responsabil..., incearca mai intai cu un hamsterbig grin si daca vrei neaparat o pisica ia ti un pisoi si castreaza l big grin

| Ɗęʋęɲ a răspuns:

Bună.Îţi zic eu că dacă nu stai la curte o să îţi fie foarte greu să creşti o pisică.Eu când eram mică.cam pe la 11 ani am vorbit cu profa de desen ca să îmi dea o pisică fără să ştie părinţii. După ce m-am întors acasă cu pisica în braţe, toţi vecinii blocului se uitau aşa la mine O_O.Am bătut la uşă şi taicămiu s-a speriat când a văzut că mişcă ceva(era întuneric pe hol).Am păstrat-o câteva luni, dar nu prea mi-a plăcut.Deoarece când îşi făcea nevoile în cutia cu nisip mirosea urât, când era în călduri numai puteam să dorm(era în timpul şcolii), zgâria pereţii.Deci îţi dau un sfat.Mai bine să ai o pisică când stai la curte, nu în bloc.Pa-pa

| Reiatsunami a răspuns:

Le poti cere initial un sarpe intr-o cusca. te vor refuza. si le ceri atunci pisica. tehnica de persuasiune prin supracompensare. la fel si cu banii. ceri 1milion, te refuza, ceri 100 mii

| thunderstruck13 a răspuns:

Poti incepe prin a scoate tot felul de fisiere in care se vorbeste despre pisici, le tot zici despre ele, cat de multe stii, etc. Dupa, daca ai un prieten ce are un animal de companie, fie pisica sau caine, il scoti la plimbare. In orice caz, trebuie sa faci tot ce poti pentru a le castiga increderea; cand te vor considera destul de responsabil, iti dai tu seama. Cauti locuri de unde se pot adopta/cumpara pisici. Sau, cel mai simplu, te duci la cineva si cumperi un puiut de pisica. Zici ca l-ai gasit pe strada, era flamand si abandonat. Iti dau lacrimile de "mila", samd. Irezistibil! Distractie placuta cu motanelul! O da, sa fie motan, te asigur, sa nu te trezesti cu toti mormolocii in curte! big grin

| Kiana explică:

Faza e ca i-am intrebat de foarte multe ori daca pot sa-mi ia o pisica si nju prea a mers si am cautat si situ-ri cu pisici. Oricum mesajul lui IulianaIuly cred ca va fi de ajutor. Apropo din ce oras esti?

| Kiana explică:

IulianaIuly din ce oras esti? Apropo sfatul tau mi-a fost destul de folos! Cati ani ai? happy happy happy