| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune va rog daca ati fost cu cainele in tren? eu am un yorkshire. si vreau sa merg cu el la busteni sau la constanta(mamaia). puteti sa imi dati mai multe detalii va rog? dau funda happy

13 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Depinde si de caine. I-ai facut un test auto? Trebuie sa vezi intai daca are rau de masina, caci nu cred ca ti-ar placea sa vomite in tren.
P.S. Eu iti recomand sa il tii in cusca. Dar daca ai un caine linistit care nu a fost niciodata agresiv, te-ai putea risca sa-l tii in brate, dar totusi asta e un risc mare, deoarece daca cainelui i se face frica ar putea incepe sa latre, sau sa fuga in toate partile, sa nu te mai intelegi cu el. Deci... depinde de caine.

| Lou222 a răspuns (pentru Mwha):

Este mic si linistit... nu e galacios decat daca il enervezi sau are usa inchisa si vrea sa bea apa sau sa faca pipi. noi il masi enervam ca sa ii auzim glasiciorul.sincera sa fiu nu am auzit de un astfel de test. eu stiam ca inainte sa pleci cu vreo 2-3 saptamani merg cu el in gara sa se obisnuiasca cu gara.

| Lou222 a răspuns (pentru Lou222):

Mai *

| Mwha a răspuns (pentru Lou222):

Pai se face un astfel de test. Cum am zis si mai sus, nu ti-ar placea sa te trezesti ca-ti vomita cainele, sau ca se zbate. Si faza cu gara n-are nici o legatura, doar voi nu plecati cu gara. big grin

| Lou222 a răspuns (pentru Mwha):

Ai dreptate despre gara... dar acel test cat costa sau as putea afla asta si singura? eu merg cu tramvaiul cu el cand nergem la veterinar.nu face galacie ci sta cuminte, iar pana la vet dureaza vreo 10 -15 min.

| Mwha a răspuns (pentru Lou222):

Nu te costa nimic. I-l faci de unul singur. Trebuie sa plimbi cainele cu un vehicul sa vezi daca i se face rau, daca se agita, iar daca cand ai mers cu el cu tramvaiul a stat cuminte, cred ca nu o sa-ti faca probleme nici in tren.

| Lou222 a răspuns (pentru Mwha):

Ok multumesc mult :*

| Mwha a răspuns (pentru Lou222):

Cu placere big grin

| RedNose a răspuns:

Daca vei merge cu trenul din ce am auzit trebuie sa platesti jumatate de bilet pentru el si sa ai mare grija sa nu deranjeze ceilalti pasageri si sa pastrezi igiena(sa nu faca pipi sau caca pe acolo), iei tot ce e nevoie, ar fi buna o cusca de transport, daca ai posibilitatea sa-ti iei sau ai deja e perfect.

| Iulichan a răspuns:

Eu am fost cu trenul cu un pikinez. Dar l-am tinut in cusca.winking

| Iulichan a răspuns:

Eu am fost cu un pikinez dar a trebuit sa il tin in cusca de animalewinking

| Lou222 a răspuns (pentru Iulichan):

Ai cumparat bilet pentru el?

| Lou222 a răspuns (pentru Iulichan):

Daca il tin in brata fara sa il tin in cusca are ceva?