| Anonim124635 a întrebat:

Buna TPU!
La rottweiler se pot taia urechile?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Poti, insa nu ar arata atat de bine estetic cum arata la un pitbull. In plus, taierea unei parti a urechilor cainilor Rottweiler le impiedica sistemul de comunicare. Prin urmare, le limiteaza capacitatea de a comunica si le pune in dezavantaj social. Deci, este foarte important sa ai grija deosebita in a pastra urechile unui Rottweiler curate.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De ce ai mutila saracul caine?

| PainTech a răspuns:

Nu.

| Felys a răspuns:

Unde ai vazut tu rottweiler cu urechile taiate? Eu ma intreb cum ai arata tu cu urechile taiate

| raMLesS a răspuns:

Daca esti handicapat, da.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, dar tie iti poti taia urechile cand vrei tu

am mai inteles "vag" chestia cu coada, care se bataie si da lucuri jos, dar la urechi in afara ca esti tu SADIC, chiar nu vad nici un motiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

What the f.k
Taițe-le tu primul și inchide-ti contul asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am vazut niciun rottweiler cu urechi taiate.
De taiat poti sa ii tai ce vrei dar nu te mai poti numi om.
O faci doar daca recomanda veterinarul in caz ca urechile ii vor provoca un discomfort in timp, daca are vreo boala, nu se taie de dragul de a taia.

| Anonim124635 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mai vazut rottweilerii cu urechi taiat, precum au pitbull-i din aia am intrebat. Doar din curiozitate.

| Anonim124635 explică:

Mai oameni, doar am intrebat nu am zis ca vreau sa i-le tai.