| Flavius_Balc_1994 a întrebat:

momentan eu locuiesc in Italia, si vreau sa merg acasa in Romania de Sarbatori, detin un caine de rasa Labrador, si vreau sa stiu daca pot sa intru la Vama fara pasaport, are carnet de Sanatate si tiate vaccinurile la zii, are ai microcip, imi lipseste Padaportul

2 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Nu cred ca poti iesi cu cainele fara pasaport.mie aproape m-ia confiscat vamesii papagalii ca i-am dus din Italia in Romania fara acte dar am rezolvat-o cu ei pana la urma.Si eu pentru catel am pasaport si mi l-au cerut la vama.Eu zic sa nu te risti sa pleci cu cainele fara acte.

| anneAlb a răspuns:

Are nevoie de pasaport