| Alexandra323 a întrebat:

Motanul meu se urcă pe mine, pe spatele meu și mă îmbrățișează încearcă să transmită ceva? Dacă da spuneti-mi ce. Este foarte afectuos.Il am de vreo 7-8-9 ani. Repede va rog.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna.
La varsta asta inseamna ca e deja destul de batran.
Pisicile in general, se apropie de o persoana din doua motive : atunci cand vor afectiune si atunci cand simt la persoana respectiva o anumita boala. Prin atingere ele incearca sa absoarba energia negativa si sa dea energie pozitiva.
Asadar, in afara de cazul in care te iubeste, poate simte o afectiune la plamani sau la coloana, sau poate la alt organ.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta fac toti pisoii! Nu transmit nimic, cauta joaca sau caldura corpului tau, sa se incalzeasca si el.

| sierra1 a răspuns:

"motanul meu... încearcă să transmită ceva? Dacă da spuneti-mi ce... Repede va rog."

păi repede, până nu-i trece motanului cheful de a comunica: întreabă-l pe silabe, să ințeleagă, ce a fost in viața anterioară - precis asta vrea să... miaune (na, era să spun "zică")