| Maria897 a întrebat:

Bună TPU! O cățea poate păți ceva dacă naște de multe ori(3 ori pe an)?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se distruge si moare de tanara.

| Motherlode a răspuns:

Poate fi destul de epuizant pentru ea. Mai bine o sterilizati. Se gasesc centre unde se face gratuit.

| ForbbidenLife a răspuns:

Nașterile repetate pot fi solicitante pentru organismul unei cățele și pot avea un impact asupra sănătății sale pe termen lung. Este important să se acorde o atenție deosebită îngrijirii cățelei în perioada de gestație și după naștere pentru a minimiza riscurile pentru sănătatea ei.