| Katyk3229 a întrebat:

o vecina de a mea i-a dat pisicii să mănînce smîntînă cu data un pic expirată, adica 1-2 zile, e posibil sa pățească ceva pisica?
Dau FUNDITA!

9 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Daca a fost tinuta in frigider este ok, mai merge mancata si dupa 3-4 zile.

| n1c0t1n333 a răspuns:

Salut. In mare parte, pisicile sunt alergice la lactoza. Daca nu au mancat cantitati mari de smantana nu se intampla nimic. Stai fara griji.

Un sfat pentru tine. Nu le da pisicilor sa bea prea mult lapte de vaca.

Sper ca te-am ajutat

| controlby a răspuns:

Nu o sa pateasca nimic pisica, eu personal am mancat smantana sau iaurt expirat de o zi doua,

| Yurisa a răspuns:

Nu. S-ar putea sa se strice la burta dar nu te ingrijora laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

laughing laughing tare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru controlby):

Și, de ce compari pisica cu tine. Dacă ai mâncat tu, ce legătură are?

Bula
| Bula a răspuns:

Animalele mananca si mortaciunile, dar si mancarea veche "iesita din garantie", fara sa pateasca nimic.
Doar noi suntem mofturosi, cu "termen de garantie" pentru carnat afumati, cu garantie de 14 zile sau vin cu garantie de 6 luni... tongue

| Andreeush a răspuns:

Nu va păți nimic, stai liniștită.

| alina2k18 a răspuns:

Nu pateste nimic, au sistem digestiv strong dar pisicile adulte au intoleranta la lactoza, mananca de foame sarmanele dar dupa le doare burtica rau...