| Linda724 a întrebat:

Peste o saptamana o sa-mi cumpar in casa,in colivie o pasare.Ce specii imi recomandati? Avand in vedere ca vreau o pasare mica(nu papagal de acela mare ), ce jucarii imi recomandati?
Si daca imi iau unul se va simti singur?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| Daniel7799 a răspuns:

Buna! Ai putea sa iti achizitionezi perusi sau nimfe. Perusii sunt mai ieftini, dar si nimfele merita pretul. :) Daca iei un singur papagal, va trebui sa te ocupi mult de el si sa-i acorzi multa atentie. Dar daca nu ai atata timp, cumpara o pereche. Cat despre jucarii, ai putea sa-i/ sa le cumperi leagan, clopotei, sfoara de catarat (http://www.pasariexotice.com/....../index.php oglinda, daca te gandesti sa iei doar unul. Bafta! :)

2 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Buna! Poti sa iti iei un canar sau un perus pentru ca sunt mici.Ca jucarii poti sa le iei un leagan, un clopotel, o scarita si o oglinda daca e doar unul ca sa nu se simta singur.
Fundaa?

| Morelove a răspuns:

Ti-as recomanta perus.
Mai bine iti cumperi 2 pentru ca se va simti singur si nici nu sunt foarte scumpi.
Jucarii ti-as recomanda oglinzi, clopotei, un papagal mic din plastic. Sper ca te-am ajutat.