| MyTedyBear a întrebat:

Pisica mea avea patru pui care au disparut azi dimineata...
Care sunt metodele prin care ar putea disparea?
Ei stateau afara cu mama lor iar acum au disparut si a ramas doar pisica mama, puii aveau o luna.Nu cred ca puteau sa plece singuri pentru ca abia puteau merge iar sa vina cineva in curte nu prea este posibil, totul era incuiat...
Pareri?

Răspuns Câştigător
| Minca_Raluca_1994 a răspuns:

Eu cred ca pisica i-a mutat intr-un loc mai sigur ...probabil acolo unde isi tinea puii i s-a parut un loc in care puii sunt in pericol ..cautai bine si ii vei gasi ..asa am avut si eu la bloc o pisica care avea 5 pui si mereu veneau copiii si ii luau in brate iar pisica cand a vazut ia mutat a 2 a zi dimineata am vazut si eu ...deci cred ca asa s-a intamplat daca pui nu prea puteau merge si chiar daca nu puteau sa se duca prea departe deci CAUTAI BINE

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gindeam ca i-a luat cineva. Dar spui ca este imposibil. Cred ca s-au ascuns prin iarba, prin tufisuri sau ce vegetatie ai tu in curte. Totusi, la o luna, sint capabili sa se strecoare pe sub garduri, prin gauri, etc.

| karsivan a răspuns:

Nu i-a luat nimeni, pisica i-a ascuns sa fie in siguranta, sa poata pleca la vanatoare, urmarste-o si vezi unde i-a pitit, din cand in cand la schimba locul, este ceva normal la pisica.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Sa stii ca la o luna, pisicile se pot misca, insa daca zici ca totul era inchis nu stiu cum se explica faptul ca au disparut!

| byeddy a răspuns:

Daca locuiesti cu parintii s-ar putea ca ei sa fi luat puii si sa-i arunce deoarece considerau ca sunt prea multi.

| cristina10cris a răspuns:

Se tarasc si pot pleca poate inca sunt in curte rataciti sau poate ia mutat pisica in siguranta ia lua in gura si ia pus undeva eu mi-am vazut pisica facand asta.Succes! Pa pa

| Zerg a răspuns:

Pisicile care au pui obisnuiesc sa-si ia puii, unul cate unul in gura si sa ii duca intr-un loc mai sigur. De ce? Pai e simplu. Unii motani ii vor ucide pe pisoiasi, pentru a putea face ei puiuti. In opinia mea, pisica si-a ascuns pe undeva puii.

| ILoveMyPuppy a răspuns:

Motanul de obicei omoara pisoii pentru a se reimperechea cu pisica, poate asta este cauza!