| 463257524 a întrebat:

Pot ține intr-un acvariu de 126 l 20 guppy, 9 xipho, 7 neoni si 4 sanitari hoplo? ( acvariul este de 80×35×45 cm). DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Avand in vedere ca eu am un acvariu de 70 l si mi se pare urias, nu vad de ce nu i-ai putea tine in unul de 126 l. Stiu ca in al meu am avut peste 60 de bucati de pestisori (din pacate le-am uitat numele)

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| TheMinedPlumbob a răspuns:

Da, este posibil. Pestisorii aceia sunt micuti, si incap intr-un acvariu. Dar sa nu ii pui in apa rece! Din propria experienta iti spun (Am avut si eu un peste pe care l-am pus intr-un acvariu, iar cand am fost nevoit sa schimb apa, aceasta a fost cam rece, iar pestele a cam...inghetat).