| anonim_4396 a întrebat:

Recent cateaua mea a inceput sa planga si sa schelalaie foarte des, are intre 6 si 8 ani, este maidaneza, am luat-o acum 5 ani si nu a mai facut asa niciodata, care credeti ca este problema?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bolnava

| Andreeush a răspuns:

Poate e bolnavă, poate o doare ceva.
Du-te cu ea la veterinar.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil e in cateleala.

| laSoledad a răspuns:

Du-o mai des la plimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câinii (animalele în general) de fel devin agitate atunci când simt ca se va întâmpla ceva. Un cutremur de ex. Nu vreau sa intri în panica acum, dar mai demult am avut pisică și înainte de un mic cutremur toată ziua a fost agitată. Era când într-o camera, când în alta, ba pe dulap, ba sub pat și mieuna ca proasta.