| VoltsLife a întrebat:

recent mi-am luat un câine de pe stradă, un pui să fiu exact, dar cred că sunt puțin cam prea jucăuș cu ea și nu știe cât de tare să muște încât să nu mă doară ba chiar a început să mă muște atât de tare cât să îmi dea sângele. O țin intru în țarc care este alături de țarcul câinelui meu bătrân și de fiecare dată când plec de la ea din țarc plânge după mine şi muşcă gardul din sârmă. Ce mă fac?

Răspuns Câştigător
| AnonimMareMareMare a răspuns:

Încearcă atunci când te mușcă puternic să tragi mâna ușor, pentru că dacă o tragi rapid va crede că te joci, iar apoi prefă-te că plângi, că te doare. Fă chestia asta de fiecare data cand te mușca tare, dar pari cât mai credibil, până o să vezi că nu o să te mai muște atât de tare.

| VoltsLife explică (pentru AnonimMareMareMare):

Mersi mult am sa incerc asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VoltsLife):

Daca nu merge, vorbeste cu un dresor de caini. Sunt destui.

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru VoltsLife):

Funda?

4 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Poti sa incerci sa ii dai si niste jucari, plusuri sa roada, sau papaici
Te apreciez enorm pentru gestul facut.
Trebuie sa mai fi atent la ceva cand il hranesti te musca daca stai langa el sau maraie?
Si iti sugerez sa ii dai o pastila de deparazitare.
Si eu am un caine tot de pe strada si el e mai agresiv cand era mic si statea cu mine in camera ma musca mereu apoi a trebuit sa il inchid intr-un tarc si acum daca ma duc la el daca stau mai mult incepe sa imi bage mana cu totul in guralaughing)) si sa ma traga de pantaloni cand vreau sa plec.
Caini cand sunt mici nu isi dau seama ce dinti ascutiti au si ce durere provoaca.
AnonimMareMareMare are o sugestie foarte buna.