| andreeam0102 a întrebat:

Buna TPU
stau la vila si pisica mea era gestanta..in decursul noptii sau diminetii cred ca a fatat (a slabit brusc, are coada toata murdara si are mici sangerari postnatale) dar acum nu gasesc puii sau puiul...am incercat sa stau cu pisica sa vad daca se duce undeva dar doar a mancat si a adormit la soare..nu stiu ce sa cred... poate i-a nascut morti si ia abandonat sau poate i-a mancat cu tot cu placenta
tin sa precizez ca are in jur de 1an si nu a facut nici o injectie si nu a avut pana acum contact cu un medic veterinar
voi ce credeti ca s-a intamplat?
oare cand vor creste vor veni singuri dupa mama lor inapoi?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu ai de ce să te îngrijorezi. Mai devreme sau mai târziu puii vor creşte şi vor ieşi din ascunzătoare împreună cu mama lor. Eu propun să urmăreşti pisica şi să vezi unde se duce. Cu siguranţă se va întoarce la puii ei. Pisicile stau o mare parte din zi cu puii, dar inevitabil va trebui să iasă la un moment dat.
Pa-pa.

5 răspunsuri:
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Poate ca pisica are o problema grava si ar trebui dusa la veterinar. poate ca ar trebui sa fie consultata cat de curand.

| andreeam0102 explică (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

Intrebarea se referea la puii disparuti... pisica nu are nimic

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Ahh.
teoria 1- i-a mancat
teoria 2- i-a dat afara
teoria 3- puii au murit
teoria 4- s-au nascut morti

sper ca te-am ajutat!

| andreeam0102 explică:

Pisica mea sta pe afara

| DENIS398 a răspuns:

Cred ca vor veni cand cresc dar sunt speriati pentru ca nu au vazut nici odata vreun om mai cauta poate ii gasesti cauta in pod locuri unde se poate baga urmarestio