| elisa_6561 a întrebat:

Sunt ingrijorata in legatura cu papagalul meu, de vreo 3 luni are niste tepi la radacina rosi si albi in sus, din tepi aia uni ii cresc fulgi alti raman asa, are pe tot capul, putin din corp, am incercat sa apas pe tepisori aia, sau spart si au iesit un fel de puf care l-am suflat usor, dar el a inceput sa inchida ochi incet, m-am oprit si isi revenise, are aproximativ 6 ani si nu stiu ce sa ii fac, puteti sa-mi spuneti ceva in legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
| CrazyClery a răspuns:

Cea mai buna solutie este medicul veterinar, poate sa fie o alergie, o infectie...am si eu papagali, am experienta, dar nu mi s-a intamplat asa ceva...si apropo, sa iti traiasca in continuare, mai are vreo 6 ani de trait happy ( ei traiesc injur de 12 ani)

2 răspunsuri:
| ThinkPink a răspuns:

E perus, si al meu cam tot atat are? i s-a mintamplat asta, a tinut cateva luni, da' acum nu mai are nimic, ma gandesc ca poate de batranete :-((

| badnews a răspuns:

Cel mai bine este sa il duci la veterinar, acolo o sa primesti cel mai bun raspuns la intrebarea ta