| Rennata a întrebat:

Buna TPU tocmai am dat o comanda online la oriflame si sunt reprezentant dar imi spune ca imi va "" livra comanda Livrare domiciliu TNT plata cash ce inseamna asta? La posta voi primi comanda sau unde nu inteleg?

Răspuns Câştigător
| Sonya20xD a răspuns:

Iti spun ei cat trebuie sa platesti...

10 răspunsuri:
| sickoffallthings a răspuns:

Cred ca mai degraba la posta sau daca nu vine un curier la tine acasa si plata cash ii dai atunci cand primesti coletul si inseamna sa dai bani in mana, nu sa platesti cu cu cardul sau file de cec.

| Rennata explică (pentru sickoffallthings):

Daca am o comanda de
Pret Total: 110.43 lei cat trebuie sa platesc la livrare TNT?

| sickoffallthings a răspuns (pentru Rennata):

Evident trebuie sa platesti 110.43 lei, dar nu stiu sigur daca iti ia si ceva pe transport sau cred ca platesc cei de oriflame pentru ca au contract cu aceea firma de curierat.

| TutiGMati a răspuns:

Sigur ca primesti si ce ai scris tu acolo inseamna ca iti va livra acasa si cu plata imediaa adica bani "gheata"

| Rennata explică (pentru TutiGMati):

Daca am o comanda de
Pret Total: 110.43 lei cat trebuie sa platesc la livrare TNT?

| TutiGMati a răspuns (pentru Rennata):

Depinde ce scria acolo, daca scria 110.43 +TVA asta e pretul final daca nu scria +tva mai dai in plusputin funda?

| Rennata explică (pentru TutiGMati):

Nu scria + TVA!

| TutiGMati a răspuns (pentru Rennata):

Atunci platesti putin peste suma. FUNDA?

| Sonya20xD a răspuns (pentru Rennata):

Iti spun ei cat trebuie sa platesti...

| MariaReprezentantOriflame a răspuns:

Oriflame iti va livra comanda la domiciuliu prin TNT iar taxa de curierat este de 7 lei.
Daca suma comenzii la pret de catalog este de 110.43 tu vei plati in clipa in care primesti comanda 85.03 plus 7 lei(taxa curierului), daca 110.43 este restul dau de plata( pret de catalog minus comisionul tau) atunci vei plati 110.43+7= 117.43
Funda?

| Rennata explică (pentru MariaReprezentantOriflame):

Multumesc frumos de raspuns!
puppy dog eyes