| Maria897 a întrebat:

Bună TPU! Voiam să intreb dacă un câine adult mai este așa de jucăuș ca unul mic sau dacă macar se mai joacă cu jucării (mingi și din astea). Menționez că vreau să imi aduc cățeaua de la țară la bloc că mi-e dor de ea și vă rog să nu vă luați de alegerea mea pentru că o să am mare grijă de ea, are 3 ani acum.O iau acum că vine frigul și oricum stă mai mult in casă. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca vrei sa se joace, se va juca cu tine. happy Nu cred ca o minge sau un alt obiect o va face sa traga de ele daca nu te implici si tu.winking
Un catel vrea oricand sa fie mangaiat, bagat in seama, dar sa faci asta cand are dispozitia necesara. Daca e obosita, bolnava sau plictisita, o lasi in pace, pentru ca exista riscul sa te maraie si chiar sa te muste. big grin