| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vreau cat mai multe detalii despre pestele guppy si despre caras auriu.
Care sa aleg?
Care ar fi pretul la ambele separat?
Cum pot afla daca este mascul sau femela?

Fundaa

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Guppy is mai fain carasui mai rezistent dar face mai multa mizerie ia-ti beta mai bine e si mai fain si rezistent :d

9 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Alege guppy, se inmultesc usor si se intretin mai usor. Femela nu e colorata la coada si e dubla ca marime.Carasul e mizerabil.

| umbra09 a răspuns:

Pretul depinde de la magazin la magazin si marimea pestelui pana in 3 lei un peste ia-ti caras cai mai rezistent guppy are pretenti cam mari iti dai seama dupa culoare coada etc dacai baiat sau fata fiecare peste se deosebeste in felul lui carasu dupa culoare bafta big grin

| DeshiBebe a răspuns (pentru umbra09):

Nu ai explicat cat sa inteleaga lume, cum dupa culoare, culoare au ambii dar cum deosebesti, mai inchis mai deschis..Doamne-.-

| umbra09 a răspuns (pentru DeshiBebe):

Dacau caras auriu normal ca nu deosebesti culoarea verde de albastru pentru ca sunt auri normal ca mai inchis sau mai deschis exista alta solutie? femela e mai deschisa la culoare si masculul mai inchis

| DeshiBebe a răspuns (pentru umbra09):

Daa asa e..Mai astept si alte raspunsuri si atunci voi decide cui sa ii dau fundahappy

| umbra09 a răspuns (pentru DeshiBebe):

Ia-ti caras ca asta moare mai greu da eu te sfatuiesc sa nu-ti iei ca si eu mi-am luat dupa o murit toti si iti trebuie o gramada de aparate incalzitor aparat sa curete apa aparat de oxigen termometru sa pui nu stiu ce in apa sa nu se inblonaveasca e complicat rau sad acum am o cestoasa si is foarte fericit laughing

| DeshiBebe a răspuns (pentru umbra09):

Mie imi trebuie doar sa stiu rasa, pentru ca am acasa aparat de oxigen, acvariu termometru si incalzitorhappy

| DeshiBebe a răspuns (pentru viotedy):

Chiar betta imi iauhappy Iti acord funda.

| umbra09 a răspuns (pentru DeshiBebe):

Ma bucur ca team putut ajuta big grin

| viotedy a răspuns (pentru DeshiBebe):

Guppy is mai fain carasui mai rezistent dar face mai multa mizerie ia-ti beta mai bine e si mai fain si rezistent :d