| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Vreau foarte mult sa adopt o pisica neagra dintr-un centru, dar mai ales de pe strada, pentru ca pe strada mea este un puiut de pisica neagra in jur de 2-3 luni si fiindca vreau sa salvez o viata, cand vorbesc asta cu cineva imi zice " doamne, ai innebunit cu pisicile negre? pai astea numai farmece aduc" dar eu sunt impotriva la asa ceva, adica pe bune, cu ce a gresit un mic sufletel prin culoarea lui? puppy dog eyes Ce parere aveti sunteti de acord cu mine?

Multumesc Anticipat!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spune drept: vrei sa te razbuni pe babele barfitoare din vecini... laughing

| darrio2007 a răspuns:

Sunt de acord cu asta. Nu conteaza culoarea. Bravo!

| minrest a răspuns:

Nu fi superstitioasa, Dulceata! Pisicile negre au farmecul lor, dar asa consta in gratie si postura, nu in vraji. Daca pisicile negre ar avea ceva magic, nu ar ATRAGE farmece dusmane, ci TE-AR FERI de ele, caci pisica tine cu familia. Mama mea are un motan negru, care pare sa ii aduca doar buna dispozitie, nu ghinion.

| NLS a răspuns:

Nici eu nu cred ca o pisica neagra aduce ghinion, și sunt contra cumpărării animalelor de companie de rasa, foarte scumpe și foarte sensibile (unele și extrem de urate, gen pisici persane), cand găsești câte pufosenii doresti la vecini, rude, prieteni, sau în adăposturi.

| Goete a răspuns:

Tu vrei sa faci un gest pe care il consideri Nobil. Si de fapt este.
De ce te intereseaza cine ce parere are, adica vrei sa o adopti pentru ca tu vrei, tu consideri bine, sau pentru a creste in ochii altora?

| IonutR1 a răspuns:

Ce... mea conteaza asa mult culoare. Du-te si ia pisica si ai grija linistit/a de ea. Daca o iei, da un raspuns la postarea asta cu poza ei te rog. Multa bafta! happy (Aici poti sa pui poza si sa dai link: https://imgur.com/ )

| uchihasasuke09 a răspuns:

Astea sunt doar prostii si nu are nici o vina puiul de pisica ca sunt unii prosti sau rai.Tu daca poti si vrei, poti sa il adopti, e o fapta buna, daca era asa tare in gura de ce nu l-a adoptat acela. Oricum ai un suflet bun daca vrei sa il adopti si nu trebuie sa te intereseze de ce zic altii.

| IzabelaIonela a răspuns:

Sunt doar niste mituri! Eu am avut un motan negru si pot sa zic ca era foarte cuminte si nu mi s-a intamplat nimic rau.