| Ema123456 a întrebat:

Bună TPU!
Vreau nişte înfometați despre pisici sau site-uri de unde să mă informez
Am 3 pisici si le iubesc extrem de mult!
Aştept raspunsurile voastre ❤

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Iti recomand sa mergi cu ele la un veterinar sa le faca un control de rutina.Costa dar daca le iubesti mult vrei sa fie si sanatoase.
Sa le faci toate vaccinurile si testele Felv si Fiv( daca sunt pozitive din pacate mai au doar un an de trait)
In rest mancarica buna,, un culcus caldut si multa dragoste si joaca.
Periatul zilnic sau tot la cateva zile e important plus ca e si distractiv si taiatul unghilor.
Pentru a le taia unghiile prima data du-te la veterinar sa iti arate cam cat ar trebui.
Eu la ale mele le-am cumparat un cleste special si a costat in jur de 12 lei si veterinarula fost dragut si mi-a aratat cum se foloseste ca sa nu tot fac drumuri tot la 3-4 saptamani sa le taie unghiile.
Si fara baie in exces si doar cu sampon special pentru pisici.
Eu la ale mele( si eu am tot 3 si cea mai batrabe are 17 ani) le fac doar cand sunt ca porcii de murdare.Ele se curata singure prin lins.

| Ema123456 explică (pentru Rocsid):

Mulțumesc foarte mult ❤La mine cea mai bătrână pisică are in jur de 4/5 ani. Apropo primesti fundă!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce-i aia?

| Adry05 a răspuns:

Ca-ti era greu sa scrii pe google `pisici`...