| LaviniaGL a întrebat:

vreau sa imi achiziționez un pui saint bernard dupa internet,si as vrea sa il transport pana in judetul meu, aveti idee cat m-ar costa transportul lui din Bihor pana in Craiova?

Răspuns Câştigător
| Ajatara a răspuns:

Salut.Parerea mea personala este sa nu iti achiziționezi animale ce nu le poti vedea si nu au act de atestare a rasei(pedigree). Daca totusi vrei un pui incearca sa iei legatura cu o persoana care locuieste in orasul respectiv si care sa vada in ce conditii sunt tinuti puii, parintii si daca tot ce este trecut in carnet este corect(sunt multe cazuri in care puii de diferite animale aveau carnet cu totul in "regula" si totusi etichetele de la vaccinuri erau scoase la imprimanta).Cat despre transport incearca si pe blablacar.ro,mai gasesti oameni care pentru cativa lei te pot ajuta.O zi buna!

1 răspuns:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Păi depinde. De unde il cumperi? Daca il iei de la o anumita firma, s-ar putea sa aiba si mijloc de transport. Daca-l iei de pe un site, trebuie sa apelezi tu la niste firme, dar pretul diferă de la firma la firma.