| Wildflower a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un catelus. Nu stiu ce sa aleg dintre samoyed si bichon frise. Deja am vorbit cu crescatorii si maine ar trebui sa ii sun si sa spun ce am stabilit. Stiu tot ce se poate despre bichon, dar nu stiu foarte multe despre samoyed, cam cat e de mare in comparatie cu bichonul? Parintii mi-au spus sa aleg ce vreau. Ajutoor! Fundita si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Condurache_Alexandra_1990 a răspuns:

Uite mai jos toate datele despre samoyed
http://www.catei-de-vanzare.ro/rase/Samoyed-50.html

1 răspuns:
| pikopiko a răspuns:

Nu este o diferenta asa de mare in inaltime, dar samoyed-ul cand se va face mai "batran" sa zic asa, iti va lasa par prin casa deoarece are mai mult par ca bichonul, si nici nu-l poti tunde pentru ca daca faci asta o sa arate destul de urat, pe cand bichonul poate fi tuns si mai usor de intretinut. Acum e decizia ta ce vrei sa-ti iei, care-ti place mai mult. Eu aici imi dau doar cu parerea!