| Dyana1995 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un hamster dar nu stiu daca sa imi iau fata sau baiat (voi ce parere aveti?). Si daca puteti sa imi spuneti si mie c-am cat costa hansterul, cusca, si ce accesorii ii mai trebuie.
Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Un hamster costa cam 5-7 lei, o cusca dotata cu toate necesitatile: rotita, picuratoare, casuta si castronel codta 40-50 lei.Deci iti sugerez sa iti iei doi hamsteri caci daca ai numai unul, va muri.Iti sugerez sa cumperi mancare speciala pentru hamsteri si mancarica pe bat sau rotita mancare, mai cumpara si mancare speciala cu calciu pentru dintisori.
Sper sa iti iei hamsteri si sa ai grija de ei si sa iti traiasca. Funda?

7 răspunsuri:
| acestaesteunnume a răspuns:

Pai, o fata, e mai iubitoare happy cusca costa in jur de 30 de lei, dar daca vrei o cusca cu mai multe facilitati pentru 'prietenul' tau, ar costa cam 70-100 de lei. Cusca are nevoie de o rotita; o3 Hamsterii au nevoie de joaca, hrana, apa si iubire puppy dog eyes

sper ca am ajutat puppy dog eyes

add ya` on fb: Ada Killed Elmo puppy dog eyes

| Dyana1995 explică (pentru acestaesteunnume):

Pai si hamsterul c`am cat costa?

| acestaesteunnume a răspuns:

Eu am avut doi hamsteri, baiat si fata, si se tot bateau, iar baiatul a murit, injunghiat de fetita (:.

Have a nice day. (:

| ChrissD a răspuns:

Trebuie neaparat sa iti ei si fata si baiat pentru ca ei traiesc in perechi si daca ii ti separat mor foarte repede

| clau09 a răspuns:

Pai am si eu un hamster (e fetita) daca vreei sa-ti iei o cusca de 40 -50 lei atunci iti trebuie un hamster pitic ca am patit aceeasi problema ma rog eu am luat un hamster sirian si i-am luat cea mai ieftina cusca pentru ca nu am avut prea multi bani si din greseala i-am luat pentru hamster pitic si saraca se inghesuie in cusca acum

| Dyana1995 explică (pentru clau09):

Si vreau sa va mai intreb ceva, dar nu e legat de "hobbies & pets" sunt noua pe site. care`i treaba cu funda?

| clau09 a răspuns (pentru Dyana1995):

As vrea sa-ti spun dar nu prea stiu...