| CristinaMv a întrebat:

vreau sa impartasesc ceva cu speranta ca voi primi un raspuns.
De ziua mea din partea unei prietene, am primit o pisicuta de 2 luni, gen cadou. (la mine a stat aproximativ 2 luni jumate, in total pisicuta avea 4 luni de la nastere )
Acum 8-9 zile in urma ea a inceput sa miaune din cauza ca voia sa iasa afara, eu nu prea eram de acord cu asta dar o lasam. Nu era o problema pentru mine pentru ca ea nu se prea indeparta de casa, de fiecare data cand ieseam la balcon, o vedeam jucanduse in fata blocului si cand voia sa intre in casa, se punea sub balcon si mieuna sau astepta pe cineva din familie sa o ia.
Ultima data cand am lasat-o sa iasa afara, pisicuta a disparut, nu o vedeam in fata blocului cum era de obicei. Eu putin ingrijorata am iesit sa o caut si nimic. Dupa o ora de cautare, am vazut ca nu e nicaieri in cartier si am plecat acasa cu gandul ca se va intoarce. Dupa 3 ore de la intoarcerea mea acasa am auzit-o miaunand sub balcon si in secunda 2 m- am dus dupa ea, era deja noapte si afara ploua.
A doua zi nu am mai lasat-o sa iasa afara, si a stat toata ziua in casa pentru ca imi faceam griji sa nu o pierd.
In dimineata urmatoate (7:00 AM ) cineva din familie a deschis balconul si intr- o fractiune de secunda pisica a fugit. Am iesit dupa ea, dar n-am mai vazut-o nicaieri si am lasat-o balta, si din dimineata aia nu s -a mai intors.
Au trecut deja 3 zile de atunci si am ajuns la concluzia ca nu o sa se intoarca dar multi ma contrazic, asa ca as vrea sa stiu :
Mai sunt sanse ca ea sa se intoarca?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt nenumarate cazuri in care s-au intors acasa. Doar sa nu fi avut un accident, Doamne feri!
Cat despre adaugirea ta vezi ca ai posibilitatea sa schimbi textul scris intrand la intrebarile tale (in stanga "intrebarile mele") si editeaza.

| Helpmeforfree a răspuns:

Buna, draga mea!
Eu sunt Denisa, si am o experienta vasta in lumea animalelor, asa ca voi veni si eu cu o concluzie.
In primul ran, multa sanatate pisicutiei. In al doilea rand multumesc ca ai descris etaliat problema, pentru ca ne e mai usor sa dam o solutie.
Da, 70% pisica se v a intoarce acasa. De acum insa, iti recoman s-o duci la un veterinar cand se v a intoarce sa-i implanteze un cip.

| CristinaMv explică (pentru Helpmeforfree):

Merci. Cu siguranta asta voi face. daca o sa se intoarca happy

| CristinaMv explică:

Jucandu-se *