| Jrr_Klaudiu_1995 a întrebat:

vreau un hamster (oricare),dar parintii mei vor nota,dar eu am luat note buna si nu imi ia,ma intelegeti poate nu ma lasa cu hamsteri,a zis tata ca o sa-mi cumpere hamster in vara,dar stiu ca tata face ca mama si ea nu vrea, mama nu vrea hamster ca miroase ce fac? Eu imi doresc foarte mult unul.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

In primul rand nu inteleg de ce ai vrea sa ai un animal care pur si simplu pute nu miroase, dar asta nu e problema mea. Cred ca ar trebui sa ai o discutie cu tatal tau si sa-i explici cat de mult iti doresti acel animal si ca o sa ai mare grija de el, fiind pregatit pentru asta

| 393Dan a răspuns:

Cumpara-ti, si acvariu si adu-le acasa. Nu cred ca ar sa le lase inima sa-l de-a afara, plus ca ai nota.

| Tudor947 a răspuns:

Te inteleg. Eu am un hamster, am. trecut exact prin ce ai trecut tu. sa ii spui la mama ta ca nu miroase. trebuie sa ii schimbi rumegusul de 3 ori pe saptamana. e o responsabilitate mare. trebuie sai ii dai de mancare multa si apa daca nu ii dai apa o poti inlocui cu morcov, castravete, telina. hamsteri mananca aproape orice. trebuie sa te joci cu el destul de mult. Eu l-am pus intr-un acvariu. SPER CA TE-AM AJUTAT. Spor!

| Tudor947 a răspuns (pentru Tudor947):

Cred ca mai trebuie si sa inveti inainte sa il cumperi.