| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! Am și eu nevoie de ajutor din partea voastrăhappy
În curând o să îmi iasă pui de porubeii și nu știu ce nume să le punbig grin
Ziceți`mi și mie ce nume de porumbei știți?love struck

Răspuns Câştigător
| Deerpinaaaa a răspuns:

Chichi = cichi
gurton = gartăn
molly = mali
burtid = bartid
dolckey = dolchi
multen = maltăn
misty = misti
tooty = tuti

Sper sa iti placa numele acestea.

PS : dupa " = " ala iti arata cum se pronunta.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vasile, Grigore, Pafnutie, daca sunt masculi.
Filofteia, Paraschiva sau Evlampia, daca sunt femele.

| Ella32 a răspuns:

Buna cRy17,
ca nume de porumbei pot sa iti dau exemplu cum ii cheama pe porumbeii mei: Rocco, Piutz, Kimy, Big, Pupuiu, Puiandra, Pidgey...sunt amuzante dar sunt nume care mi s-a parut mie ca ii caracterizeaza cumva.
Mult noroc cu puii de porumbei si daca vreodata ai nevoie de ajutor, ma refer la boli, alimentatie si alte probleme poti sa apelezi oricand la mine pentru ca sunt experta in tot ce tine de porumbei.

Mult succes!
Ella

| Aallexx a răspuns:

Ai mei se numesc asatongueuric,Babusc, Pitas, Dobidic...Sau de la alti porumbei,nu ii am dar am auzit de ei:Bourge,Kaanibal, Rambo, Bft.cu ei:pe

| ionutzastietot_2041 a răspuns:

Zarbag | alintius \ marianartar \ antylia \ evalicia \ maurfulger \ extreme \ tunet

| florinflo a răspuns:

Mig, steluta, ciresica, rambo,