| LaraClarice a întrebat:

Bună tuturor!

Am nevoie de ajutor. Trebuie sa merg cu pisica la veterinar. Ce punct trebuie sa bifez pe declarație?
V-ati lovit de situația asta?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Aia cu nevoile animalelor de companie. >> https://formular.sts.ro/ >> punctul 2. Veterinarul ofera un serviciu, nu un bun, dar nu e biata pisica de vina ca imbecilii astia cu ordonantele lor militare nu s-au gindit macar la 2-3 chestii esentiale si au lasat o gramada de ambiguitati. Poti sa treci si ca mergi sa cumperi ceva de la vreun supermarket din zona unde are veterinarul cabinetul, la o adica, si esti acoperita.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Punctele 2 SI 3.

| Adry05 a răspuns:

2 și ar mai merge și 3 zic eu, că nu zice pentru cine e asistența medicală

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai stai câteva zile și nu mai ai nevoie de declarație. Dacă ai o urgență medicală, bifezi unrgență medicală pisică, că e și ea suflet de om.