| Denis67 a întrebat:

Eu cu familia mea ne-am luat un teren pentru o casuta de vacanta. Pentru cei care sunteti din Bihor, Betfia si ma tot gandesc ce animalut sa-mi iau. Imi puteti recomanda ce pisica sau catel de preferat cu o talie mica sau medie imi puteti recomanda pentru o casa de vacanta?
p.s : de preferat sa fie usor de intretinut!
Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Salut, eu am un labrador. Sunt nişte câini uşor de întreținut, nu lasă păr, plus că sunt foarte jucăuşi şi calmi. De asemenea, sunt uşor de dresat şi te asigur că nu-ți vor face probleme.
Chestia e că trebuie plimbați şi au nevoie de multă activitate. Bunicii mei au o casă de vacanță pe Ceahlău şi aproape în fiecare vară mergem acolo, cu cățelul nu am nici un stres, îți recomand să-ți iei unul.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un motan birmanez, sau un cățel bichon ( Bișon) Maltez.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai casa de vacanta inseamna ca te duci acolo din cand in cand. Ce face animalul cand nu esti acolo?

| Vikaa a răspuns:

Nici caine, nici pisica, mai ales ca e casa de vacanta, cine are grija de el.Animalele au nevoie de atentie, nu sa fie lasate singure.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Adopti un animalut, sunt destule care plang prin adaposturi.
Daca mergi doar ocazional la acea casa mai bine nu iti iei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La o casă de vacanță nu lași acolo animalul singur.
Așa că iei unul ce poți să îl iei cu tine în oraș.

| XYZ02 a răspuns:

Nu ai cum sa lasi niciun dintre cele doua animale singure.
Pisica este un animal independent, o sa plece fara sa se uite inapoi.
Cainele este un animal dependent, o sa se imbolnaveasca psihic.
Mai bine i-ati niste gaini, mananci si niste oua bio si nici nu prea iti pierzi timpul cu ele.

| Connor73 a răspuns:

Salut, eu am un labrador. Sunt nişte câini uşor de întreținut, nu lasă păr, plus că sunt foarte jucăuşi şi calmi. De asemenea, sunt uşor de dresat şi te asigur că nu-ți vor face probleme.
Chestia e că trebuie plimbați şi au nevoie de multă activitate. Bunicii mei au o casă de vacanță pe Ceahlău şi aproape în fiecare vară mergem acolo, cu cățelul nu am nici un stres, îți recomand să-ți iei unul. Am uitat să precizez că dacă-l laşi acolo nu merită să-ți iei şi să-l chinui legându-l în lanț sau abandonându-l acolo.

| acerr a răspuns:

Catel,pisica se va pierde, pleca si nu se mai intoarce.

| Bizon95 a răspuns (pentru Connor73):

De asemenea, si tu tii labradorul la casa de vacanta si il "folosesti" numai cand esti acolo?
sau nu ai citit intrebarea:
intrebarea e ce animal e bun pentru casa de vacanta, unde stai NUMAI CAND ESTI IN VACANTA, in restul timpului, respectivul animal poate sa se descurce singur!

| Connor73 a răspuns (pentru Bizon95):

Am înțeles întrebarea, am corectat mai sus răspunsul