| Andri49 a întrebat:

Ieri, am gasit o pisica mica rătăcită. Am cautat-o pe mama ei peste tot, dar nu mai este, probabil s-a pierdut sau nu stiu. Decat sa o calce masina, am luat-o acasa. Am luat de la o farmacie veterinară o conservă, perie si spray pentru purici. Ii place foarte mult acel fel de conservă, dar in schimb apa nu prea vrea. Am incercat sa ii dau forțat, dar nu prea vrea. Mâncarea o amestec cu apa. Puricii s-au mai dus, dar cand creste putin o duc la veterinar. Pare de vreo 6 săptămâni. E foarte drăguță si jucăușă. Ideea e ca pe ceafă are blana putin rosie si nu stiu de la ce. Ce ar putea sa fie? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spălat-o?
Culoarea roşie de pe blană ar putea fi vopsea ceva care i-a căzut pe cap sau sânge.

| Andri49 explică (pentru anonim_4396):

Buna. Nu, deocamdată nu am spălat-o. Am vazut ca nu este chiar recomandată spălarea la pui, în schimb, am curățat-o cat am putut cu servetelul umed. O sa intreb veterinatul dacă e ok sa o spăl acum sau sa mai aștept putin. Multumesc pentru sfat. Poate sa fie ceva vopsea, probabil. Sânge nu este

| Andri49 explică:

Ieri* fara virgula, scuze