| Icg93 a întrebat:

Buna tuturor,
ieri, un puiuț de porumbel s-a 'intâlnit' cu ușa noastră de la balcon. S-a agitat cam o ora prin balcon incercand sa scape, noi i-am scos niste firmituri de pâine poate se mai liniștește. După a început să se agite pe la ușă, cerând în casă. L-am încălzit puțin (era înghețat), și i-am pus diverse semințe, niște apă și o păturică într-o cușcă de hamster dar fără capac (in caz că își revenea sau se întorceau părinții) înapoi în balcon. Nu s-a mișcat toată noaptea și nici nu a mâncat. L-am hrănit cu forța de dimineață și l-am încălzit iar toată ziua dar tot nu își revine (își poate întinde aripioarele, dar nu vrea să se miște deloc. Ce aș putea face să îl ajut? Peste tot am văzut ca recomandă să ii găsesc cuibul dar nu am copaci pe lângă bloc și nici nu am observat cuiburi pe la blocurile din jur.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai bine îl lași să moară...
E speriat, nu știi ce răni interne are, mai mult îl chinui așa.
Dă-i drumul sau du-l la veterniar.