| Vikaa a întrebat:

Buna,verisoara mea are 2 pisici,o femeluta si un motanel.
Motanelul cat a stat singur in casa fara sa vada femela a fost linistit,chiar foarte ok,cand a venit varamea acasa l-a lasat langa femeluta,acum nu il poate despartii de ea,si daca il desparte miauna ca vrea afara la ea.
Cum l-ar putea determina sa uite de ea,sa nu mai miaune, motanelul are varsta de 9 luni, pisica 4 ani,s-au imprietenit repede, dar motanul o tot calareste si pisica nu da semne ca ar fi intrat in calduri sau ca ar intra.Verisoara mea vrea sa-i desparta pana intra ea calumea in calduri,mi-a zis ca o tot fugareste si e calare pe ea,chiar l-a si muscat.
Niste metode de tinut in casa motanelul si sa nu miaune dupa ea, practic s-o uite pentru o perioada de timp.
Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

"Niste metode de tinut in casa motanelul si sa nu miaune dupa ea"

NU E EVIDENT?!?

... CASTRARE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt niste pastile la farmacia veterinara pentru pisici in calduri, eu zic ca ar trebui sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo de aceste pastile. Daca sunt bune pentru motanelul tau. Dar sa nu exagerezi cu ele pentru ca acestea ii pot afecta in timp.

| Vikaa explică (pentru anonim_4396):

Pastilele alea se numesc Nonovulin, e motan, nu dai anticonceptionale la motan...

| RobertIDiablo a răspuns (pentru Vikaa):

Sunt 2 variante : a) - Il castrezi / b) - Ii cumperi Felisept Home, este o zgarda calmanta cu iarba matei.

| Raducons a răspuns:

Nu ai ce face decat sa duci pisica de acolo, el simte ca e in calduri pisica, acum e posibil sa fie, pisicile care stau la caldura apare mai repede de luna februarie, Eu zic ca trebuie sterilizata pisica, alttfel o sa faca pui si o sa tot faca de doua ori pe an

| Vikaa explică (pentru Raducons):

Nu e a mea, verisoara mea nu vrea sa-i sterilizeze.

| GicaGigekGica a răspuns:

Scapa de "motanel" si gata. Chiar crezi ca noi am vorbit cu vreun motan? Fa-i o laba poate-i trece laughing

| Vikaa explică (pentru GicaGigekGica):

Cu mana ta oricand =D