| DrugFree a întrebat:

Vreau sa fac o casa a groazei (am cumparat o casa mare si vreau sa dau o petrecere de groaza acolo ) Ma ajutati? Spuneti-mi ce decoratii sa fac! Am si lilieci, si pisici negre, ziceti-mi ceva, decoratii, costume (de groaza ) fiecare detaliu e important, deci nu va opriti sa raspundeti!

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna expertzoolog,
Pentru inceput ai putea sa iti cumperi niste paianjeni din aceeia negrii care daca bati din palme coboara si scot niste zgomote infioratoare (am vazut la mare parca).
Apoi mai poti inchiria costume pentru tine si prietenii tai, sa scoti muzica infioratoare de pe net, sa pregatesti ceva mancare mai gretoasa, sa faci jocuri ca cel cu merele in care fiecare trebuie sa ia marul din apa, etc
Cam atat imi vine in minte
Distractie placuta
Pa, pa

| Bogdan19999 a răspuns:

Deci trebuie inauntru sa fie intunecat. Incearca sa faci din ceva ata daca reusesti panze de paianjen prin colturi. Cumpara cateva boxe si pune-le discret prin locurile intunecoase. Un computer sau un laptop intr-o camera mai mica, sa fie legat la boxele din casa, si firele, aseaza-le tot discret big grin. Cauti pe internet niste sunete mai infricosatoare, trebuie sa gasesti, si le bagi din cand in cand, sau setezi la computer un playlist cu sunetele astea daca vrei sa participi si tu la petrecere. Incearca mai multe experiente de groaza prin care ai trecut sau care ti se par infricosatoare, dar nu exagera totusi... ( sa nu bagi un tren in casa big grin ). Costumele sa fie de zombi, poate sa fie putin mai luminoase...a si daca vrei in casa sa faci ceva lumina, fara becuri prea puternice, incearca sa fie de diferite culori, dar sa fie in diferite locuri si sa nu lumineze prea mult.

funda plzz big grin

| 101010 a răspuns:

Funda?

| ankadella a răspuns:

In pragul usii pune un schelete sh cum paeshhte cineva sa.i apara in fata
apoi, daca vei stinge lumina intr.un anume loc pune ceva mooale si daca calca cineva sa se auda zgomote
la geamuri, perdelele s fluture
nu mai imi vin in cap
dar o sa.ti mai raspund big grin