| puki05 a întrebat:

Vreau sa îmi achiziționez un porcușor de guinea, mai exact un cobai și va fi fetita. Am câteva întrebări pentru cei care au un porcușor de guinea :
1. Dupa ce le fac baita trebuie sa ii usuc cu feonul sau doar ii șterg cu prosopul?
2. Fetitele au menstruatie?
3. Ii pot scoate afara cu lesa (am auzit ca se poate și ca pot găsi o lesa sau un ham special)?
4. Daca e fetita ii pot pune fundă? Asa am găsit poze.
Vă rog să îmi răspundă cei care au avut experienta!
Nu am găsit aceste răspunsuri pe net!
DAI FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu au nevoie sa faca baie daca nu sunt murdari, nu au menstruatie asa cum crezi. O scoti afara daca stai la curte si gradina e curata, nu o scoti in parcuri unde se da mereu cu fel si fel de solutii toxice sau unde poate sa manance ceva de pe jos. De ce i-ai pune funda? Il vrei pentru ca iubesti animalele sau nu mai ai jucarii de plus?

| puki05 explică (pentru Aasdfghj):

Îl vreau pentru ca iubesc animalele, și am auzit ca nu musca și este foarte sociabil și mi se pare tare drăguț și îl consider ca pe un prieten. Vreau sa ii pun fundițe ca să arate și mai adorabil și eu nu stau la curte dar îl pot scoate în fata blocului pentru ca acolo e iarba și voi avea grija la ce mănâncă! Mulțumesc!

1 răspuns: