| Barbielovesu a întrebat:

vreau sa imi cumpar un iepuras ca animal de companie, insa nu stiu de unde,cum este sa ai un iepure in apartament, ce rasa sa fie si daca miroase.Eu vreau sa il cumpar ca sa ma joc cu el si sa il iau in brate.Daca puteti sa imi dati sfaturi. Funda happy

5 răspunsuri:
| CrazyKiddd a răspuns:

Iepurii pitici nu miros deloc daca li se face curat o data la 2 zile!
Daca esti din Bucuresti, te pot ajuta eu! Am 2 fete si 2 baieti din rasa angora pitic.Nu iti recomand sa iei din pet shop, de cele mai multe ori trec de 2kg(un iepure pitic ajunge la 1, 5 kg )si sunt bolnavi!

| petre059 a răspuns:

In apartament nu merge sa ii ti. poate pe balcon daca e inchis sa nu moara de frig.Iepurele are o urina puternic mirositoare, daca a facut in casa e groaznic.

| Daniel2836 a răspuns:

M-ai bine nu il iei face mizerie.

| TodyTza a răspuns:

E cam nasoala treaba cand isi face nevoile, si pe olx.com erau niste iepuri ti recomand pe cei albi cu ochi rosii sunt dragalasii

| alexaa123 a răspuns:

Se poate cumpăra de la Cora, este un petshop și am văzut ca au iepruri.cât despre iepuri pote spune ca Îți fac ziua mai buna, însă ai grija cu parul lor... Dacă ai frați mai mici/surori sau ai alergie la par de animal te sfătuiesc sa nu îți iei iepure.