| silivlad a întrebat:

Buna vreau sa-mi iau un papagal ieftin (nu stiu de care sa cumpar)
dar vreau sa-i iau si un partener de care va avea grija fratele meu.
Doar ca mi frica ca daca ii aiu partener nu il voi mai putea dresa
(adevarulul ii ca nu ma prea stiu la papagali)Va rog frumos dati-mi niste sfaturi (despre ce papagal sa-mi cumpar(unul care sa coste putin), daca sa-i iau pereche etc.), obsevatii si atentionari.Si daca va intereseaza sunt din sibiu(pentru cei din sibiu si care aun papagali daca puteti dati-mi sfaturi de unde sa-mi cumpar papagal)Adevarul ii ca nu prea am incredere in pet shop-uri, vreau pui de papagal crescut la mana

Răspuns Câştigător
| MarianM8777 a răspuns:

Cei mai ieftini papagali sunt perusii pornind de la 30 de lei, dar daca vrei sa si il inveti sa vorbeasca ar trebui sa iti iei un micul alex- porneste d e la 300 lei, sau o nimfa- pornind de la 100 lei, sau o rosella-150 lei sau agapornis-50-100 lei, cam astia sunt cei "ieftinei" mai sunt si papagali ara- 1600-1800 euro sau papagalul jako...sunt agresivi doar in periaoda de imperechere asta inseamna in ianuarie sau februarie, depinde de specie...happy

| MarianM8777 a răspuns (pentru MarianM8777):

Scuze pentru greselile de ortografie happy