| oanaana14 a întrebat:

Vreau sa pictez o plansa cu un personaj din desene animate pe coala/carton, ma puteti ajuta. Cu ce anume as putea realiza pictura ( acuarele, culori acrilice...) nu stiu exact cum se fac asemenea planse. Am vazut o plansa pictata pe un carton si apoi lipita pe polistiren ( cu ce anume se poate lipii...). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ilincaa31 a răspuns:

Bună! Si mie imi place sa desenez si sa pictez si îți recomand sa folosești vopselele acrilice deoarece sunt foarte bune, si culorile sunt cu totul altfel, decât niște acuarele. Și, pentru a lipi o coala/ un carton pe polistiren poți sa folosești un lipici lichid (daca foaia nu e prea groasa si crezi ca se poate lipi), sau in cel mai rău caz, va trebui sa prinzi foaia pe polistiren cu niște pioneze sau cu ace cu gămălie. Sper ca ți-am fost de folos si ți-am dat niște sfaturi bune! Mult succes :*