| lazurcadiana2 a întrebat:

Buna! Zgarda de pisici anti purici doar face puricii sa plece de pe blana si imi pot infesta casa sau ii omoara?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă are. întâi deparazitare. Dacă nu, să îți iei și tu o zgardă din ala.

| RaduRobertRO a răspuns:

Zgarda aia o pui ca sa nu ia purici, nu ca sa ii lase prin casa. Este eficienta in respingerea si uciderea capuselor si a puricilor deoarece elibereaza doze controlate a celor doua ingrediente dovedit active - imidacloprid si flumetrin. Aceste 2 ingrediente actioneaza sinergic pentru a creste in mod dramatic efectul lor antiparazitar asupra insectelor (pe baza studiilor in vitro).

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Zgarda e ca sa nu ia purici.